I den seneste betaudgave af iTunes, er Apple kommet til at afsløre den nye iPhone (eller i hvert fald en af dem) skriver 9to5mac. Den hedder iPhone 4S, og det ikon Apple bruger, er det samme som bruges til den nuværende CDMA-iPhone også kaldet Verizon-iPhonen. Det kan dog ikke udelukkes, at det ikon Apple har brugt bare er en placeholder, og at iPhone 4S i virkeligheden ser helt anderledes ud.

Det at der findes en iPhone 4S udelukker ikke, at der også findes en iPhone 5. Tidligere har et andet af Apples iPhone-ikoner vist en radikalt anderledes iPhone.

En anden stump kode viser, at iPhone 4S er den samme iPhone som har optrådt flere gange under kodenavnet N94.

Efter opdagelsen, har Apple trukket betaudgaven af iTunes tilbage.

Onlime

Passer du godt på dine data?

Ville det ikke være surt at miste alle dine fotos fordi din iPhone går i stykker? Sørg for at tage backup nu! Onlime tilbyder ubegrænset backup af alle dine enheder i skyen.